Blog > Komentarze do wpisu
Cudeńka

Delikatnie pachnące, dobre, poczciwe narcyzy. Takie, jakie pamiętam z babcinego przedogródka. Bardzo je lubiłam.

Jak zamknę oczy, to nawet pamiętam co gdzie rosło i jak szukałam pięciopłatkowych kwiatków bzu, bo jak się zjadło, ,to miały przynieść szczęście, oj, gorzkie były,fuj:)))

Do obecnych czasów przetrwały tylko piwonie i troszkę tulipanów pod płotem. Niekiedy śni mi się to miejsce, pogrzeb, który wyprawiłam małemu wróbelkowi. Śnię o robieniu tam rabatek, wyznaczam  miejsca, sadzę kwiaty.

 Ten bukiecik, to niespodzianka od kol.R, która przyszła wczoraj na ploteczki. Bardzo miłe z jej strony, bo sama dostała od znajomej, którą spotkała wracającą z działki.

Dzisiaj  kolejny bardzo ładny dzień,słoneczny i pewnie jeszcze cieplejszy od wczorajszego, zatem mam zamiar wybrać się na wioskę. I może jutro też. Dokończę pielenie,posadzę melisę, posieję kwiatki. No i przywiozę lubczyku, bo już pewnie ładnie wyrósł. Mam nadzieję, że mrozy szkód nie poczyniły.

Udanego piątku!

...

update

Na wiosce deszcz w mieście sucho, co za złośliwość losu!

 

 

piątek, 12 maja 2017, dorota4311
Komentarze
2017/05/12 16:50:53
Czy Ty tez masz wrazenie, ze dzisiejsze kwiaty tez mniej intensywnie pachna? Albo nam sie na starosc powonienie stepilo? :))
-
Gość: Ewa2, *.dynamic.chello.pl
2017/05/12 17:12:49
Obudziłaś nostalgię, w moim rodzinnym domu rosły w ogródku i one pachniały najpiękniej. Bzowego szczęścia też się szukało, ale nie jadło tylko suszyło w książce.
-
2017/05/12 19:11:41
Faktycznie, takie skromne i niepozorne, ale jakie urocze i jak cudnie pachną.
Kiedyś wiosną, to one królowały w ogródkach, bo żonkile były kwiatem dość rzadkim i nowym, przynajmniej "u nas na wsi";))).
-
2017/05/12 20:38:03
Aniu--nie zauważyłam, zmysł węchu mam bdb:)

Ewo--czasami taka drobnostka budzi wspomnienia.

Veanko--pachną,ale delikatnie, w ogródku pachniały mocniej, bo rosło ich dużo.Tak samo jak łubinów i floksów. U nas też żonkile były nowością (za mojego dzieciństwa) .
-
Gość: ex-ruda, *.komster.pl
2017/05/13 21:57:42
Ukochane mojej Mamy. Nie widziałam jeszcze w tym roku, rzadko gdzie są. Wiem, gdzie powinny rosnąć, ale nie mam czasu tam skoczyć. Moja wioska, niestety, duża jest, a życie pędzi coraz prędzej...
-
2017/05/14 09:05:14
ex-ruda--zdarzają się,w przydomowych ogródkach i na działkach,jeszcze ludzie maja stare cebulki.