| < Październik 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
O autorze
Zakładki:
Czytam
KLIKNIJ
PETYCJE-STOP HODOWLI ZWIERZĄT FUTERKOWYCH
Smacznie i pieknie
Tagi
RSS
piątek, 21 października 2016
Misja

KICIA, od strony weterynaryjnej zakończona. Dzisiaj  zawiozłyśmy  kocinkę Burasię na drugą dawkę szczepionki, tak więc już spokój , koniec z odwiedzaniem weta.

Problem kupkania w innym miejscu zniknął, kiedy ciotka przestawiła kuwetę. Po prostu kicia chciała załatwiać się w warunkach bardziej odosobnionych, podobnych do tych na strychu, tam kuweta stała w kącie pod stołem.

Nadal jeszcze nie dogaduje się z rezydentami, wiem trzeba więcej czasu, to dopiero 2 tydzień w nowym domu. Może zastosujemy feliway, na razie kupiłam inny preparat, bo przecież długotrwały stres może wywołać różne zdrowotne komplikacje, a tego  przecież nie chcemy. Mam nadzieję, że pomoże.

......

Teściowa wraca dzisiaj do domu, chciała się poddać operacji, ale w jej przypadku zabieg metodą stendowania nie wchodzi w grę, wiec byłaby to normalna operacja. Szwagier rozmawiał z lekarzami,wystraszył się i stwierdził, że to za duże ryzyko, bo po operacji mogłoby być niewesoło, porozmawiał raz jeszcze z teściową i przekonał ją do zmiany zdania.

....

Słońce świeci, jest bardzo ładnie, kolorowe drzewa, ale noc była zimna, może nawet koło zera. Muszę jednak zabrać się za szykowanie miejsca na strychu na kwiaty.

Jutro lub w niedzielę skoczymy na wioskę,zetnę melisę i miętę  do zamrożenia, lub wysuszenia,o ile jeszcze będą się nadawały .

No i tak to. Zjadłam obiad, powiesiłam pranie,umyłam podłogi i wreszcie usiadłam, pora odpocząć.

 

 

 

15:26, dorota4311
Link Komentarze (4) »
środa, 19 października 2016
Korzystam z okazji,

i myję okna w pokojach teściowej. Ładne widoki z tamtej strony.

Z pokoju teściowej

z drugiego pokoju , który kiedyś zajmował teść

i jeszcze widok na balkon  z innej perspektywy

Przydałoby się  powoli wyprowadzać rośliny na zimowanie, ale nie ma przymrozków to jeszcze zwlekam.

....

 J. rano został wypisany, już jest w domu i sobie odpoczywa  w towarzystwie stęsknionego kotecka:)

..

Teściowa z kolei czeka na badanie decydujące, czy będą coś więcej jej robić przy tym tętniaku,jest opcja by go  zabezpieczyć , żeby się więcej nie rozrastał . Nie wiadomo czy zrobią to badanie dzisiaj czy jutro. Tak wiec też nie wiadomo kiedy wróci do domu, bo może już w piątek, a może zostanie dłużej.

.

Dzisiaj postanowiłam wyłączyć myślenie na tematy zdrowotne, jutro pójdę na ekg i może do kardiologa, chyba, że przełożę wizytę na inny termin. No i jeszcze do ogólnego  powinnam z wynikami, ale to po niedzieli.

No i z Młodszej tez trzeba zrobić badania,ale coś podziębiona, to nie bardzo, trzeba odczekać, a poźniej z wynikami do ogólnego. Tak więc jeszcze nie koniec przeglądów .

......

Póki co to czekam, bo ma wpaść Starsza, a jutro wieczorem z Wro przyjeżdża Młodsza.

15:21, dorota4311
Link Komentarze (16) »
wtorek, 18 października 2016
UF

To już mogę być spokojna, zabieg J. przebiegł super dobrze, podobno to już ostatni, więcej nie trzeba,  no i mam nadzieję, że już tak będzie !

Naczekał się  biedaczek, bo był w szpitalu jak zawsze na 7,30 a zabrali go na zabieg dopiero po 13, duża obsuwa czasowa, ale co poradzić, to jest szpital, nie piekarnia, jak mi  kiedyś powiedział  pewien lekarz.

Jest też nowum, bo zawsze musiał 6 godzin leżeć sztywno, z taką kulą uciskową na pachwinie, którą później zmieniali na inny ucisk, a teraz jest jakiś nowy system opasek i 3,5 godz.  tylko będzie to mieć i nie boli jak przy tej kuli. Dostał nawet już obiad.

..No a mnie jeszcze dzisiaj czeka wieczorna wizyta ze Starszą u endokrynologa.

No i od dzisiaj tesciowa jest we Wrocławiu w szpitalu na badaniach  z tym swoim tętniakiem aorty. Tak więc bardzo medyczny dzień sie trafił.

17:18, dorota4311
Link Komentarze (11) »
poniedziałek, 17 października 2016
Z szuflady

mojej teściowej:

Nówki sztuki, z czasów ho,ho,ho, chyba mają ze 30 lat.

12:50, dorota4311
Link Komentarze (19) »
niedziela, 16 października 2016
Słuchajcie!

Wtem przyszła sąsiadka z góry, po prośbie, bo...tadam! Impuls zadziałał ! Wracała z mężem do domu i zauważyli, że nie ma pudełka  ani miseczek, wszystko zniknęło i kotki też nie widać. Przestraszyli się, zaczęli jej szukać, znaleźli i zabrali do domu. No a że to wieczór, to ani kuwety, ani piasku, dobrze, że miałam  to co uszykowane było na strychu dla tamtej kici, wiec dałam.

Tak wiec już ona się kotką zajmie, zrobią zabieg, a z tego co widzę, to chyba kotka u nich zostanie na stałe. Zaskarbiła sobie ich serca tą swoją otwartości i przymilnością, zaszłam tam do nich, ao na jak u siebie, bawi się w w ogóle, jakby tam zawsze mieszkała.

W domu dwa szczurki, pies, kota nigdy nie mieli. No ale sąsiadka zdeterminowana, że jak się dogadają z psem, to nie ma sprawy , kotka zostaje. Myślę, że się dogadają.

Ale się cieszę!

 

21:05, dorota4311
Link Komentarze (18) »
sobota, 15 października 2016
Jednak

nie było słońca,wiało, ale nie padało, wiec ok.

Zapomniałam aparatu fot. a ciotka kilku rzeczy by wygodnie szorować groby:) Cóż, rzeźbiłam tym co miałam, i już zrobione.

Ojca grób wygląda paskudnie, zarośnięty zielskiem, z cudownej urody drewnianej ramy  farba schodzi,  po prostu nikt tam palcem nie tyka, tak jak przewidywałam.  I ja nie tykam, zapalam znicz  i koniec. Trzymam się tego postanowienia , postawię kwiatka na 1 listopada , tak jak to czyniły do tej pory jego żona i córka. Trudno, nie podobało się jak było zadbane, to co ja na to poradzę.

Po robocie poszłam do ciotki zaaplikować kici lekarstwo. Hm, chyba mnie nie poznała. Głaskałam, przemawiałam, ale jakoś tak traktowała mnie jak obcą , mam wrażenie, że cały czas trochę spięta, zamknięta w sobie.Chociaż może to tylko takie pierwsze wrażenie, w końcu byłam tam godzinę a nie cały dzień.

Głównie przesiaduje / śpi na  parapetach, jeszcze boi się psa, z kotką się omijają i ewentualnie przy spotkaniu  burczą na siebie, właściwie kotka rezydentka chadza własnymi ścieżkami , a że miejsca sporo a  pokoi kilka, to się mało widują. Jak jest teren czysty:) , czyli pies  w innym pomieszczeniu,a kotka Mrusia gdzieś tam śpi,  kitka zwiedza  dom.  Ładnie je i pije. Załatwia się do swojej osobnej kuwety, ale dziś zdarzyło się kupnąć pod stolikiem, nie wiadomo dlaczego.

Ogólnie ok, czego tu się spodziewać po tygodniu, pewnie gdyby nie rezydenci koteczka byłaby bardziej wyluzowana i szybciej by się zadamawiała. W zasadzie ciotka mówi na nią buraska,  nie wymyśliły jej żadnego fajnego imienia, szkoda. Gdybym wiedziała, to sama bym wcześniej  wymyśliła, teraz nie  będę się wtrącać . Ważne, że kicia ma dom i nie musi  marznąć na podwórku!

.......

Mrusia wygląda tak

a kicia burysia obecnie tak

 

18:58, dorota4311
Link Komentarze (14) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 430