RSS
czwartek, 08 lutego 2018
Palce

lizać, czyli torcik daktylowo-orzechowy, z bananem i masą z mleka kokosowego, w wykonaniu Młodszej.

 Puszkę mleka kokosowego  schładza się mocno w zamrażalniku na chwilę. W tym czasie moczy się daktyle. Kiedy już będą dość miękkie, ale nie rozciapciane oczywiście,  blenduje się je  z mielonymi orzechami, migdałami, na gęstą masę i wykłada  nią blaszkę. Na to układa się pokrojone banany. Mleko z puszki należy ubić,(to co gęste,to co płynne odlać),  dosłodzić i wyłożyć na wierzch ciasta. Udekorować mielonymi orzechami  i kawałkami orzechów, ale dobrze też smakowałoby np. z borówkami czy malinami. Deser trzymamy w lodówce. Pychota!

11:35, dorota4311
Link Komentarze (14) »
środa, 31 stycznia 2018
Właściwie

nie ma o czym pisać.

Dni mijają, nic szczególnego się nie wydarza. Jak lepsza pogoda to ruszam tyłek z domu, brakuje wieczornego kijkowania, ale sama nie chcę chodzić, bo ciemno i nieprzyjemno.

Do lekarzy zapisałam się na 13 lutego, wcześniej jeszcze muszę zrobić badania. Powinnam po skierowanie do rodzinnego się udać , i tu czuję ,że mnie doktorek nieco zjedzie, bo uprawiam samowolkę, kontroluję poziom cukru  i nie biorę leku. No ale i ta babka od cukrzycy(nie diabetolog , tylko jakaś tam od konsultacji), i endo powiedziała, że mogę jak najbardziej z takimi poziomami  spróbować unormować dietą , za jakiś czas powtórzyć badania i  wtedy zadecydować, zatem tak robię. Chociaż czas świąteczno-noworoczny nie był dobrym czasem na trzymanie się diety, ale nie było tak źle.

.....

Z teściową i szwagrem  bez większych zmian.

Z nim jako tako ale z nią to już o jakiekolwiek porozumienie ciężko. To nawet trudno opisać. Na każdym kroku rzuca zdaniem, że już niedługo, jeszcze trochę się pomęczymy i będziemy mogli wszystko co niepotrzebne  powyrzucać.

Każde moje sprzątanie,porządkowanie, zwyczajne,nie jakieś rewolucje, układanie rzeczy naszych lub ogólne ogarnianie burdelu, który robią obydwoje ze szwagrem w spiżarni lub kuchni, to zaraz taki tekst, przewrażliwiona na swoim punkcie jest bardzo. Aż chciałoby się czasem odbić piłeczkę...

Szwagier totalnie ją ogłupia, wyręczając we wszystkim, gadając nad uszami, chociaż ona tego nie słucha i pyta po kilka razy, denerwuje się , a ten usiłuje tłumaczyć, kończy się to wszystko wielkim fochem. Chce dobrze, ale nie tędy droga. Miała być wizyta u psychologa, tak doradził rodzinny, niby że z powodów brania leku przeciwświądowego, bo to antydepersant, teściowa żadnych leków nie bierze,prócz swoich nasercowych ,a może przydałoby się,  ale  gdzie tam, nie pójdzie, bo po co, no i nie ma dyskusji.

Tym bardziej, że przyszedł sąsiad i opowiadał jak załatwiał ubezwłasnowolnienie  żony, że do Domu Opieki przyszli specjaliści, żeby sprawdzić, czy faktycznie sąsiadka ma demencję, wiec pewnie pomyślała, że chcemy zrobić zamach na jej wolność i osobę.

........

Po za tym życie się toczy, Młodsza szlifuje magisterkę, a jej chłopak czeka niecierpliwie na telefon w sprawie rekrutacji do pracy, bo papiery już złożył. Starsza szlifuje umiejętności za kierownicą, dobrze, że mają swoje auto. Dni ma zajęte, wiec niezbyt często się widzimy, ale dzisiaj obiecała wpaść.

.....

No a w wolnych chwilach i przy łaskawej pogodzie chodzimy tu i tam. 

Np. na dworzec główny

Dzisiaj dość słonecznie, ale nadal wieje, w nocy był mały minusik.

Po za tym porządkuję szafy,układam,przekładam. Czeka mnie jeszcze strych.

 

12:55, dorota4311
Link Komentarze (16) »
poniedziałek, 22 stycznia 2018
Doenergetyzowanie

23:50, dorota4311
Link Komentarze (17) »
środa, 17 stycznia 2018
Czas

świąteczny definitywnie zakończony.

J wczoraj wyjechał, podróż minęła mu bardzo dobrze, Robinek spał pięknie cała drogę, w domu od razu pozwiedzał wszystkie kąty i zaczął się bawić, tak wiec wszystko bdb.

Wracamy do codzienności .

 Trochę pobieliło, trochę pomroziło, wiało solidnie, czyli normalna zima nastała i jest ok.

Zaliczyliśmy kilka fajnych spacerów po lasach, wieczorami jak nam się jeszcze chciało to szliśmy z kijkami , J wymyślał trasy, było bardzo fajnie:)

Teraz pewnie odpadnie mnie lekki stupor i lenistwo, a może jednak nie? Niech no tylko trochę słońce zaświeci, to z większym zapałem będę coś robić:)

Szwagier szczęśliwie miał wczoraj, wkrótce po przyjęciu na oddział,  zabieg  koronarografii ze stentowaniem, czyli zgodnie z  wcześniejszym planem lekarzy.  Lekarze są zadowoleni, że zabieg się bardzo dobrze udał, tylko jedna żyła jest kompletnie zatkana, nie do ruszenia, nie ma szans, ale reszta ponaprawiana i  tego trzeba się trzymać. Zdecydowanie powinien poczuć się już lepiej . Zatem może jeszcze dzisiaj wypis.

Gdyby jeszcze powalczył z odchudzaniem, to wiadomo..no ale wątpię, żeby powalczył, bo szybko wrócił do starych nawyków.

Teściowa średnio ogarnia i nawet nie potrafi się cieszyć z tego co jest, tylko snuje opowieści dziwnej treści, które rozpowiada komu się da. Może to nauczy  szwagra nie opowiadać jej o wszystkim, bo są z tego same problemy tylko i niepotrzebne zawracanie głowy. Zamęcza go w kółko pytaniami  i pomysłami, wydzwania, angażuje osoby obce, bo niby trzeba mu pomóc, a nie trzeba .  Już się znów kuzynka Zosieńka pakowała niemal, żeby przyjechać i się nim opiekować , ale chyba wybił jej to z głowy. Chociaż do końca  to nigdy nie wiadomo, zatem  zamiast mieć  święty spokój , to może mieć znów babę na karku .  No i tak to się tam plecie.

.......

Czekam na ważne wiadomości od Starszej. Młodsza jutro wieczorem będzie w domu, nic nie muszę, mam czasu sporo, to co, przydałoby się wyjść z domu, trochę popaduje, ale wiatr głowy nie urywa, zatem zbieram się.

 

11:59, dorota4311
Link Komentarze (13) »
środa, 10 stycznia 2018
Zaraz

połowa stycznia i wyjazd J. Tym razem jednak nie jadę. Musze się wyciszyć, zająć sobą, zrobić wyniki, pójść do specjalistów, a to wszystko trwa.

Ponadto i przede wszystkim szwagier ma zabieg i  się kladzie do szpitala w Katowicach 16 stycznia i nie wiadomo ile potrwa to jego leżenie .No i co później, czy będzie tam , czy przyjedzie od razu tu, no a przede wszystkim czy się będzie nadawał do  jazdy.

Ma mieć też drugi zabieg, ale  nie wiadomo kiedy, bo  terminy się zazębiły, więc na pierwszy rzut koronarografia, i ew. stentowanie, a usuwanie kamienia z pęcherza  później.

Się wszystko okaże. Tak wiec wypada zostać tu i mieć oko na całokształt.

Teściowa będzie bardzo niespokojna, bo nawet jak on na zakupy  wychodzi i dłużej nie wraca, to cala przejęta, co chwile wypatruje i czeka na telefon, bardzo źle, że tak ją uzależnił od siebie, już sam to zauważył, bo zaczyna mu to ciążyć, ale teraz trudno to zmienić. 

Tak wiec wszystko  jest za tym bym została. Trudno, pojadę bliżej wiosny, jak się sytuacja wyklaruje.

Najbardziej to  mi szkoda Robina, bo się koteczek zżył z nami  i będzie mu smutno  samemu.  Ojojoj.  No ale co robić,   J. mi go tutaj nie zostawi, bo by się zapłakał. Po za tym będą mieli okazję się razem integrować, bo wiadomo kto  najwięcej się kotami zajmuje, kiedy jesteśmy we dwoje.

...

 No i tak to. Pisałam z przerwami, bo ciągle coś, a wieczorem przyszła na chwilę Starsza, spanie mnie łamie, dzisiaj cały dzień leje, to i nic dziwnego , na dodatek dzisiaj nawet nie wyszłam z domu, więc jestem rozmemłana i marudząca !

 

 

21:23, dorota4311
Link Komentarze (11) »
niedziela, 07 stycznia 2018
Już

dawno po zimie,a może i przed następnym szalonym atakiem,któż to wie:)

Zatem pojechaliśmy  w las, bo w inne dni ciągle coś wypadało i raz tylko poszliśmy na miejski spacer , a  nie, raz  też byliśmy na  wycieczce w bardzie,najpierw las,później  zobaczyliśmy Bazylikę wewnątrz,udało się,bo to świąteczne dni  i było otwarte.

Skandal i poruta, że tak mało chodzimy, no ale co, jak nie czekanie na kuriera,to J. cały dzień niemal po za domem,bo wymiana paska rozrządu,a to trzeba jechać daleko i trwało znów pół dnia, to Starsza wpada i gadamy, pichcimy, jemy, robimy zakupy..a dni lecą  jak głupie.

Dzisiaj czuliśmy się jakby była niedziela, a to dopiero sobotka, pogoda super,wiec ruszyliśmy, znów do Barda, ale w inne miejsce.

po lewej sosenki po prawej dębina

 wycinka za wycinką

w dali pałac w Kamieńcu Ząbkowickim

wały , miejsce dawnego fortu, cel naszej wyprawy.

00:03, dorota4311
Link Komentarze (13) »