RSS
niedziela, 18 lutego 2018
W Zdrojach,

18.02.2018 - ładna data!

Czyli spacerkiem po  Polanicy, a tam zimka  jeszcze ma się dobrze!

To sie nazywa wazon, ale w środku tylko małe wgłębienie:)

jakiś takiś wunsz cy cuś

 W tle hotel spa .dr.I.Eris i  kamienny niedźwiadek

Suche hortensje też całkiem ok:)

Tu jeszcze świąteczne dekoracji i fajne sanie! Oczywiście sam budynek bardzo ładny, wiele tu takich  ślicznych willi.

Kamienne kule też są cool.

Później już mi się odechciało  marznąć w dłonie, zatem zdjęć koniec.

19:24, dorota4311
Link Komentarze (15) »
piątek, 16 lutego 2018
My tu

gadu, gadu, czytu,czytu, (gdzie te czasy, że wejść na bloga i komentarzy  było więcej, wzdech), a za oknem taka sytuejszyn

Czyli znów zimka pobieliła, bo mroźno to jest cały czas.

Pan Ryszardzik zawiedziony

Chorera, znów nie wypuszczą na balkon!

A u J. dziecko rośnie, po miesiącu  nie poznaję kotka, pięknie wyrósł, nabrał ciałka , futerka przybyło.

6 kg już ma to nasze szare szczęście. Łobuzuje jak przystało na młodziaka.Energia go roznosi i coraz to nowe pomysły na zabawę wpadają mu do łebka.

Ulubionym zajęciem jest topienie myszki w misce z wodą.  Potem wywleka takiego mokrego flaka i nosi po mieszkaniu. Ogólnie zabawa wodą,to jest to.  Zawsze wkłada łapkę przed napiciem się, pomiesza, pomiesza, nachlapie i dopiero pije,  sucha karmę też lubi wyciągać  z miseczki i dopiero zjadać.   Znosi na swoje legowisko na drapaku szeleszczące opakowania, ścierki kuchenne, no co mu tam akuratnie do gustu przypadnie, byle się działo:) 

Już czekam kiedy przyjadą, ale jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi. Kolejny wariacki rok . Wstępnie rozmawialiśmy o 20 lutym, ale widzę, że niespecjalnie to realne, na zaraz zrobi się marzec, i skończy się tak, że  przyjadą przed Wielkanocą. No a później po świętach 14 kwietnia, wypada ślub z weselem, na którym J.  musi być, pojadą też Starsza z niezięciem,w ramach reprezentacji, bo oczywiście zaproszeni jesteśmy wszyscy, ale bez przesady, Młodsza nie ma czasu i ochoty, ja tym bardziej, ogólnie bardzo to nam nie na rękę, bo komplikuje wiele spraw,  nie mówiąc już o tym , że nie lubimy takich imprez, no ale co robić,  no i po tym weselu to pojechałabym z nim,  taki przynajmniej mamy zamiar, a co z tego będzie to się okaże.

.....

O, kol.G wtem się odezwała, czy może wpaść, bo jest w mieście, dawno się nie widziałyśmy, to już nie będę grymasić, że mi godzina nie odpowiada, ale mam nadzieję,ze nie posiedzi za długo, bo  akurat południe i pora  pichcenia obiadu, to nie jest dobry moment, a ona zazwyczaj wlaśnie  w tych godzinach  jest w mieście. No ale dobra, no.

 

11:22, dorota4311
Link Komentarze (15) »
środa, 14 lutego 2018
Zatem

najważniejsze za mną, czyli badania zrobione, wizyty lekarskie odbyte. Na 3 miesiące spokój z endokrynolożką ( nadal nie muszę brać tabletek, lalala), poziom cukru utrzymany w ryzach na tyle, że też nadal bez leków się obędzie,  jaskry ani zaćmy nie mam, tylko okulary do czytania mus wyrobić, krople i płyn na ZSO wykupić, a kontrolna wizyta za rok. UF.

Obiecuję sobie więcej się ruszać, ale jak patrzę na tą ponurość za oknem,(dzisiaj akurat pobieloną), to włącza się wielki leń. No ale może się rozkręcę. Poświąteczne, zimowe 2-3 kg. w końcu trzeba zrzucić, bo już tak fajnie było. Bardzo mi brakuje wieczornego kijkowania, bardzo. Bo to najlepszy moment dla mnie, po kolacji zrobić jeszcze  kółeczko. No ale co poradzić, sama nie pójdę, bo nieprzyjemnie.

No nic, śniadanie zjedzone, dzisiaj serwowane przez Młodszą domowe , walentynkowe  gofry, bo cząstki jednego plaska to kilka mniejszych serduszek. Do tego powidła śliwkowe, dżem truskawkowy i jagody z syropu do wyboru.

Tak więc trzeba się zabrać do jakiejś roboty.

Miłego dnia!

09:39, dorota4311
Link Komentarze (14) »
czwartek, 08 lutego 2018
Palce

lizać, czyli torcik daktylowo-orzechowy, z bananem i masą z mleka kokosowego, w wykonaniu Młodszej.

 Puszkę mleka kokosowego  schładza się mocno w zamrażalniku na chwilę. W tym czasie moczy się daktyle. Kiedy już będą dość miękkie, ale nie rozciapciane oczywiście,  blenduje się je  z mielonymi orzechami, migdałami, na gęstą masę i wykłada  nią blaszkę. Na to układa się pokrojone banany. Mleko z puszki należy ubić,(to co gęste,to co płynne odlać),  dosłodzić i wyłożyć na wierzch ciasta. Udekorować mielonymi orzechami  i kawałkami orzechów, ale dobrze też smakowałoby np. z borówkami czy malinami. Deser trzymamy w lodówce. Pychota!

11:35, dorota4311
Link Komentarze (14) »