RSS
piątek, 07 grudnia 2018
A jednak!

Chociaż te postanowiły zakwitnąć, wow, normalnie sukces!:)

To są dwa rodzaje, bo tak poupychałam szczepki kiedyś, w tym roku przez całą moją nieobecność w domu stały na parapecie, słońce im dobrze przygrzało i może to pomogło? Zatem zasiliłam odżywką , jak tylko zobaczyłam pączki , nie opadły, kwitną, hura!  

....

Po za tym sennie, szaro, buro, dżdżyście, jak się rozkręcę to coś tam owszem i robię, ale nie żeby mi się jakoś szczególnie chciało. Wczoraj np.rękami Młodszej wykonałam pierniczki:)

 

Z mąki żytniej zmieszanej z gryczaną i ksylitolem w miejsce cukru. Kurczesz, trochę za słodkie wyszły, ale to się naprawi z następną porcją. A może upiecze-my, hłe,hłe, inne, takie grube, miękkie katarzynki  mam w planie. Po za tym mam jeszcze przepis na  ciasto pierniczkowe  z różnych mąk bez dodatku pszennej. Jak upiekę, to podzielę się opinią i przepisem również.

Jak ktoś chce przepis  na te obecne, to  podam. Ksylitol smakuje jak cukier, ciasta na nim rosną, wiec nie ma problemu ani smakowego, ani  z upieczeniem z jego dodatkiem babki czy biszkoptu.

  Natomiast trzeba bardzo uważać, żeby przypadkiem zwierza się nie  chciały poczęstować, bo dla nich ksylitol (jak i stewia)  to trucizna.  Jestem przeczulona bardzo, i  jak żandarm każdego upominam, siebie pilnuję, a J. w szczególności,  tak samo jak przy dzieleniu leków, ich odkładaniu itp.

......

Po za tym tak, znów trochę wyluzowałam szafy,póki jeszcze w pokoju prl-owskim  nic nie zmieniamy, to mogą tam różne rzeczy poleżeć i powisieć, po co szafy mają być częściowo puste. Zatem przetasowania miejsc i teraz mózg musi pracować:)

Sukcesywnie będzie się wszystko przekładać i porządkować, jak już przynajmniej salon będzie gotowy, później drugi pokój też zostanie odświeżony, tam nie trzeba zdzierać farby  na szczęście, chociaż te zdobienia gipsowe tez wypadałoby oczyścić.No i chcielibysmy  podłogę zrobic w obu pokojach taka samą.

No ale spokojnie, nie od razu kraków,chociaz by się chciało,raz  i spokoj.Bo najgosze to taka rozwleczona robota. tylko nie stać nas na niby fachowcow ,wiec bedziemy ewnie sami orać,z pomocą młodych może.

No nic, póki co idę wywalać kolejne manele.

 

 

 

 

10:31, dorota4311
Link Komentarze (20) »